EMI-EWT Ida-Lääne Koolituse AS
Incoterms 2010 Incoterms 80 Tourest 2018 Arhiiv

EMI EWT Uudised

Aeg   Uudis
29.mai 2018


ICC Eesti on kavandamas uut koolitust LinkedInist kasu lõikamiseks, mis on välja töötatud ICC liikmete spetsiifilisi vajadusi arvestades. Rohkem infot leiab SIIT
 

24.aprill 2018 Incotermsi koolitus inglise keeles.
Gunvor Services AS (end Tarcona AS) on firma, kus töötajate koolitamisele pööratakse pidevat tähelepanu. Mais on kavas sisekoolitusena järjekordne Incotermsi koolitus. Samas esitas büroojuht Anu-Mai Andevei soovi: „Meil on 4 töötajat, kes vajaksid inglise keelset koolitust“ Hea soov, millele tuli kohe reageerida. Meie ettevõtete töötajaskond rahvusvahelistub ja eks ole inglise keelse koolituse järele vajadust mujalgi. Nii ongi EMI EWT koolituskavas Incotermsi baaskursus inglise keeles. See toimub 31. mail 2018.

Selle kevade viimane eestikeelne Incotermsi kursus on kavas 8. mail
12.aprill 2018 Õigusruum: mida kujutavad endast rahvusvahelised vahekohtud?
Eile oli eetris Äripäeva raadio „Õigusruumi“ saade, kus tuli juttu rahvusvahelistest vahekohtutest – mis need endast ette kujutavad, mis on erinevused tavalise kohtuga ning miks neid võiks ettevõtjal vaja minna.
Neid teemasid aitasid avada Advokaadibüroo Eversheds Sutherland vandeadvokaat Anet Kaasik ning Rahvusvahelise kaubanduskoja ICC Eesti volikogu esimees Tiit Tammemägi.
Kommertsvaidluste lahendamise valdkonda saab süveneda EMI EWT seminar-töötoas “Kohus, vahekohus, poolte kokkulepe” 19. juunil 2018
11.aprill 2018 Incoterms® 2020 võtab kuju.
Incoterms on Rahvusvahelise kaubanduskoja ICC tuntuim väljatöötlus, mida uuendatakse iga 10 aasta järel. See toimub ICC Kommertsõiguse ja –praktika komisjoni egiidi all. Töid Incoterms 2020 versiooniga alustati juba 2016 a. 2017 a lõpuks oli 9-liikmelisel redaktsioonikomisjonil valmis juba uute reeglite teine variant.

Täna toimus Londonis, Gowling WLG ruumides Incotermsi asjatundjate kohtumine arutamaks Incoterms® 2020 projekti. Kohal olid kõik 9 redaktsioonikomisjoni liiget, lisaks 13 kutsutud eksperti. Kokku oli esindatud 16 riiki, kaugemad: Austraalia, Hiina, Kolumbia ja USA. Meie mees koosolekul oli Tiit Tammemägi, EMI EWT juhataja, ICC Eesti volikogu esimees. Ta juhtis tähelepanu, et Incotermsi omandamise ja tundmise aspektist on ülioluline tõsta taas esile Incotermi sisesüsteemis tarneklauslite jaotus nelja rühma: E, F, C ja D. See süsteem kehtib alates Incoterms 1990 versioonist tänaseni. Kahjuks Incoterms® 2010 vaikib nimetatud rühmadest ja loogiline sisestruktuur jääb uutel kasutajatel avastamata. Tammemäe arvates on just see põhjuseks, miks Incoterms® 2010 tundmine asjaosaliste seas on senisest tagasihoidlikum.

Uue versiooni tööjärg on jõudnud sissejuhatava-selgitava osa koostamiseni. See tuleb oluliselt põhjalikum ja on peatselt valmimas. 2010 versiooni sissejuhatus oli väga minimalistlik. Uus kasutaja sealt vajalikku selgust ei leidnud.

Incoterms® 2020 koostamine on ajakavas ja ei ole näha asjaolusid, mis takistaksid selle rakendumist 1. jaanuarist 2020
12.märts 2018 Ekspordi tehingukaasused – õppigem teiste vigadest!
13. aprillil alustab seminar-töötubade sari “Ekspordi tehingukaasused – õppigem teiste vigadest!”. See on täiendatud variant eelmisel aastal kavas olnud uudse lähenemisega koolitusest, mille osalised hästi vastu võtsid. Õppetöö toimub juhtumipõhiselt, osavõtjad lahendavad praktilisi kaasusi, saavad aktiivselt arvamusi vahetada ning kuulavad lektorite selgitusi. Kuulajal on võimalik eelnevalt pakkuda seminaril käsitamiseks kaasusi oma praktikast.
8.veebruar 2018 EMI EWT koostööleping Georgia Turismiassotsiatsiooniga.
Täna kirjutati alla koostööleping Georgia Turismiassotsiatsiooni (GTA) ja EMI EWT vahel. Lepingu alusel hakkab EMI EWT vahendama GTA turismiteenuseid Eestis. GTA on homme algava Tourest 2018 eksponent. Grusiinlaste osavõtt messist toimub Välisministeeriumi poolt finantseeritava arengukoostöö projekti raames, mida opereerib rahvusvaheline kaubanduskoda ICC Eesti ja mille täitjateks on ICC liikmesfirmad Visit Primo OÜ ja EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS.

Koolitusfirma EMI EWT on ka kauaaegne õppereiside korraldaja (vt EWT maailmareisid). GTA koostöölepingu sõlmimisega lisanduvad reisikavaga huvitavad reisid päikeselisse Georgiasse. Külastagem GTA stendi Tourestil 9. -11. veebruaril.
19.juuli 2016

EMI EWT soovitab:

12.augustil toimub Paides Arvamusfestival, kus teiste seas arutleb teemal "Kuidas eksport hoo sisse saaks?" ka EMI EWT asutaja ja ICC Eesti peasekretär Tiit Tammemägi!
Rohkem infot ürituse kohta leiab siit!
07.juuli 2016 SUVINE HINNASOODUSTUS -20%! Vaata koolituskava siit
Soodustus kehtib kõikidele koolitustele registreerumisel ja tasumisel kuni 15.augustini!
28.juuni 2016
Lisainfot reiside kohta leiate pildile klikkides
04.mai 2016 Tänavu tähistab Incoterms® 80. sünnipäeva!
Kogu info sellest, kuidas me seda koos Teiega tähistame, leiate SIIT. Vihjeks olgu öeldud, et pakkumised on nii avalikele koolitustele, sisekoolitustele, veebinaridele, kui ka publikatsioonidele ja on väga head!!!
15. aprill 2016
"ICC pädevuskursus eksportöörile-importöörile, logistikule-ekspedeerijale" koolitus sai täna eduka lõpu - kõik lõputööde kaitsjad lõpetasid positiivse tulemusega. Palju õnne!
Pildid leiate meie facebooki lehelt.
05. aprill 2016
Saime kinnitust tõsiasjale, et veebiseminarid on mugav ja aega kokkuhoidev viis omandada uusi teadmisi. Veebiseminare on meil tulekul veelgi - leiate need SIIT!

23, märts 2016 17.märtsil korraldas ICC Eesti koostöös EMI EWT-ga õppekülastuse Muuga sadamasse, mis on Eesti suurim ja sügavaim kaubasadam, olles oma sügavuse ja kaasaegsete terminalidega üks moodsamaid sadamaid Euroopas. Mõned pildid külastusest leiab SIIT!
14. märts 2016
Jätkates veebiseminaride lainel, on tulekul koostöös ICC Eestiga, meie esimene veebiseminaride sari - Incotermsi baaskursus spetsialistile. Registreerimine ja lisainfo sisu kohta on SIIN!
02. märts 2016
Uskumatu: nimelt toimub meil just praegu järjekordne finantskursus - aruannete analüüs, investeeringud ja rahastamine - see on juba järjekorras 60-s!!!
Suur tänu meie kõikidele osalejatele ja muidugi ka Margus Tinits'ale!
22. veebruar 2016
Tulekul on meie kõige esimene VEEBISEMINAR - hea võimalus omandada teadmisi täpselt seal, kus Teil endal mugav on.
Teema ja osalemise tingimused on täpsemalt kirjas SIIN!
18.veebruar 2016
Juba varsti on meil tulekul miskit uut ja põnevat...
27. jaanuar 2016
SOODUSTUS KEVADISTELE* KOOLITUSTELE!

Head alanud Tuliahvi aastat! Kuna iga päevaga jõuame kevadele lähemale, pikendasime enda soodustust kevadisetele koolitustele:

Registreerudes ja tasudes koolituse eest enne 23.02 k.a, kehtib pakkumine:

1 osaleja/koolitus =  -15% soodustust

2+osalejat/koolitust = -30% soodustust

 

* Kehtib märtsi-, aprilli- ja maikuu koolitustele. Ei laiene õppereisidele!
Koolituskalendri leiate siit!
19. jaanuar 2016

Jätkuna meie traditsioonilistele detsembrikuu Kaamos-seminaridele Lapimaal kutsume Teid seekord vastlapäevaks koolitusele Kuutsemäe Puhkekeskusesse. Kuutse mägi asub looduskaunil Otepää kõrgustikul 14 km kaugusel talvepealinnast. Koolitus toimub koostöös ICC Eestiga ja toimub 08. -10. veebruaril.

Koolitusteemaks on äpardused eksporditehingutes - õpime teiste vigadest!

Vaata siia, veel jõuad ennast kirja panna!
07. jaanuar 2016
Uuel aastal uue hooga ehk oleme nüüd Eesti Võlausaldajate Liidu partnerid, mis tähendab seda, et meie koolitused on leiatavad ka sellelt lehelt.
30. detsember 2015 Nüüd saab meie uudistel silma peal hoida ka Twitteris ja Facebookis!
29. detsember 2015 RUUMIDE RENT!
Kui meil endal koolitusruum kasutusel ei ole, siis laseme Teil hea meelega seda erinevateks üritusteks kasutada. Ruume on meil pakkuda kahe erineva suurusega: suurem ruum mahutab (olenevalt paigutusest) tavapäraselt umbes 15 inimest oleme mahutanud ka 35 inimest) ja väiksem ruum, 6 inimest. Lisaks ruumile, on meil pakkuda kasutamiseks projektor, ekraan, tahvel, WIFI. Võimalus printida materjale ja kohvi nautimiseks on meil hästi varustatud kohvinurk. Lisainfo:
ewt@emiewt.ee või tel: 684 1250
 
16. detsember 2015 Erihind "Juht ja aastaaruanne" (21.01.16) ja "Meeskonnatöö juhtimise" (11.02.16) koolitustele 130 EUR + km (tavahind 190 EUR+km). Hind kehtib registreerimisel ja tasumisel kuni 31.12.2015!
11. detsember 2015

EMI EWT on olnud 17 aastat Pariisis paikneva Rahvusvahelise Kaubanduskoja (International Chamber of Commerce) otseliige ja pärast ICC Eesti loomist aastal 2011 oleme ICC Eesti kuldliige.

Jagame uudist, et alates 11. detsembrist on ICC Eesti büroos saadaval ICC rahad, mis sobivad suurepäraseks kingituseks. Rahatähte aktsepteerib ka EMI EWT. Loe lähemalt http://icc-estonia.ee/icc-eesti-rahatrukk/


07. detsember 2015 Meeskonnatöö juhtimise koolitusele veel viimane nädal ERIHIND 130 EUR + km!!! (tavahind 190 EUR+km) (hind kehtib registreerimisel kuni 13.12.2015)
26. november 2015 Vastavalt ICC Eesti põhikirjale on EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS Rahvusvahelise Kaubanduskoja ICC WBO liige

13. juuli 2015 SUVESOODUSTUS -20%! Registreerumisel koolitustele ja tasumisel kuni 17. augustini
17. aprill 2015 Täna toimus koolituse "ICC pädevuskursus eksportöörile-importöörile, logistikule-ekspedeerijale" lõputööde kaitsmised ja kursuse lõpetamine. Palju õnne kõigile, kes kursuse edukalt lõpetasid!
19. veebruar 2015

18. veebruaril Tallinnas toimud Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liidu üldkoosolekul võeti vastu eetikakoodeks, kinnitati kvaliteedinõuded ja valiti uus juhatus.

Dokumentide vastuvõtmisega ühtlustati erinevate firmade poolt kasutusel olnud eetika- ja kvaliteetinõuded. Juhatuse liige Kaido Vestbreg: „See oli kauaoodatud samm, et olla senisest veelgi usaldusväärsem partner oma klientidele. Me usume, et nende printsiipidega ühinevad ka teised antud valdkonnas tegutsevad ettevõtted“.

Juhatuse liikmeteks valiti Kaido Vestberg, Aleksander Kotchubei ja Mati Ilisson.

www.kfl.ee
17. detsember 2014 Aastalõpu soodustus! Koolitused -15%! Registreerumisel ja tasumisel kuni 31.detsembrini.
04. detsember 2014 19. novembril alustas "ICC pädevuskursus eksportöörile-importöörile, logistikule-ekspedeerijale". Esimesel õppusel räägiti rahvusvahelise müügilepingu koostamisest. Tagasiside osalejatelt: materjal on väga põhjalik, süsteemne; soovin, et selliseid koolitusi oleks enam. Eksport-import alastele koolitustele peaks tähelepanu pööratama riiklikul tasemel süsteemselt; koolitajad on väga kogenud; väga head lektorid ja materjalid; sain konkreetset kasutatavat infot. Sain teada, et väga palju ei tea. Tasub kindlasti edasi uurida; väga mugav, paras grupp - tähelepanu ei haju.
Järgmine õppus toimub juba 17.-18. detsembril, teemadeks Incoterms 2010 ning arveldused ja tehingud väliskaubanduses.
02. juuli 2014 SUVESOODUSTUS -15%! Registreerumisel koolitustele ja tasumisel kuni 18.augustini
12. märts 2014 Soovitame: ICC rahvusvaheline ekspordikonverents Narva 2014, 05.-06.juuni
16. oktoober 2013 Leia meid Facebookist https://www.facebook.com/pages/EMI-EWT/353792487997494
02. juuli 2013 SUVESOODUSTUS -15%! Registreerumisel koolitustele ja tasumisel kuni 18.august
02. jaanuar 2013 EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS on Eesti Töötukassa koostööpartner ka 2013.aastal http://www.tootukassa.ee/index.php?id=13015
20. detsember 2012 Veebruaris alustab järjekordne koolitus "Pädevuskursus eksportöörile-importöörile, logistikule-ekspedeerijale"
01. juuni 2012 II poolaasta koolitused -15%! Registreerumisel ja tasumisel kuni 31.august vt: Hinnainfo
17. mai 2012 Ajavahemikus detsember 1993 - mai 2012 on toimunud 80 korda koolitus "Juhi finantskursus - bilanss ja raamatupidamine". Kõikidel kordadel on olnud koolitajaks Margus Tinits. 81-ne koolitus on kavas 05.-06.september!
11. mai 2012 Lõppes koolitus "Pädevuskursus eksportöörile-importöörile, logistikule-ekspedeerijale"
24. jaanuar 2012 EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS on Eesti Töötukassa koostööpartner: http://www.tootukassa.ee/index.php?id=13015
03. jaanuar 2012 Meilt on võimalik rentida koolitusruume. Helista või kirjuta ja uuri lähemalt.
28. detsember 2011 EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS on ICC Eesti kuldliige www.icc-estonia.ee
15. detsember 2011 Alates 19.detsember 2011 asume Tammsaare Ärikeskuse Krõõda torni II korrusel
15. detsember 2011 Tammsaare Koolituskeskus suleb uksed alates 17.detsember 2011
05. juuli 2011 SUVESOODUSTUS -15%! Registreerumisel koolitustele ja tasumisel kuni 20.august
1. jaanuar 2011 Head uut aastat ja edukat EUR-aega!
27. dets 2010 Eestikeelne Incoterms 2010 on valmis!
november 2010 Incoterms 2010 tellimine on alanud!
oktoober 2010 Incoterms® 2010 koolitused on alanud
september 2010 Telli Rahvusvahelise Kaubanduskoja publikatsioone EMI EWT kaudu!
august 2010 EMI EWT pälvis Eduka Eesti Ettevõtte tunnustuse

juuli 2010

Ilmunud on Incoterms tarneklauslite kasutajajuhis!

september 2009

Sõbrapäev EMI EWT 20 a sünnipäeva tähistamiseks

september 2009 EMI EWT –20 aastat koolituskogemust  Kadri Liimal, Kaubanduskoja Teataja
juuli 2009 Kolime Tammsaare Koolituskeskusesse aadressil Tammsaare 47
juuni 2009 Tarbimine on nagu söömine

 

Head uut aastat ja edukat EUR-aega!

EMI EWT alustas uut aastat ja euroaega EUR-hindade kehtestamisega. Kõik meie hinnad on konverteeritud kursiga 15,6466 ja ümardatud allapoole! Kutsume järgima!

Parimate uue aja soovidega

EMI EWT

Eestikeelne Incoterms 2010 on valmis!

Eestikeelne Incoterms® 2010 ilmus 27.detsembril 2010.a. Trükiti Tallinna Raamatutrükikojas. Koosneb kahest osast: 1. Kasutajajuhis 2. Rahvusvahelise Kaubanduskoja ICC siseriiklike ja rahvusvaheliste kaubandustingimuste kasutusreeglid.

Kirjastaja: EMI EWT – ICC otseliige, tõlkija ja kasutusjuhise autor Tiit Tammemägi – ICC Kaubandusõiguse ja –praktika Komisjoni liige.

Müügil EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, telefon 684 1250,

e-post: ewt@emiewt.ee

Hind 35 EUR + km 9%  kättetoimetamine Eesti piires 3 EUR + km 20% Ostudel üle 95 EUR + km 9% kättetoimetamine tasuta.

Samas on müügil ingliskeelne Incoterms® 2010, ICC Publication 715E, hind 40 EUR + km 9% Ingliskeelne on ainus autentne Incoterms’i versioon.

Samuti on saadaval kakskeelne (inglise-soome) Incoterms® 2010, ICC Publication 715EF, hind 75 EUR + km 9%

 


Telli Rahvusvahelise Kaubanduskoja publikatsioone EMI EWT kaudu!

September on tarkusekuu ja just nüüd on õige aeg täiendada oma teadmiseid ja soetada teoseid rahvusvahelisest kaubandusest, õigusest ja pangandusest. EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS on Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) otseliige ning levitab ICC kirjastatud teoseid Eestis. Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) publikatsioonid on üldtunnustatud fakultatiivseteks õigusallikateks rahvusvahelises kaubanduses ja panganduses.

EMI EWT kaudu on teoste tellimine soodsam ning suur hulk tooteid on meil ka kohapeal olemas.
Loetelu ICC publikatsioonidest leiate meie koduleheküljelt, Kirjanduse menüü alt. Tellimiseks võtke meiega ühendust e-maili või telefoni teel.


Tarku otsuseid soovides,

EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS


EMI EWT pälvis Eduka Eesti Ettevõtte tunnustuse

Krediidiinfo koostöös maailma juhtiva krediidiinformatsiooni kontserni Experianiga tunnustab tublisid Eesti ettevõtteid, kes on Krediidiinfo reitingu järgi hästi toime tulnud, seda ka keerulistest aegadest hoolimata. Selliseid ettevõtteid on  Eestis vaid 7 protsenti.

Krediidiinfo reiting on ettevõtetele antav koondhinne, mis põhineb ettevõtte majandus- ja finantsolukorra ning maksekommete analüüsil. See on põhjalik, usaldusväärne ja kiire krediidianalüüsi vahend, mis omistatakse kõigile Eestis aktiivselt tegutsevatele ettevõtetele.


EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS on saavutanud 2009. aasta majandusandmete põhjal reitingu Hea (A). Vaata tunnistust siit.

Rohkem infot krediidireitingu kohta leiab Krediidiinfo koduleheküljelt.


Ilmunud on Incoterms tarneklauslite kasutajajuhis!

Juhise tellijaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus EAS. Eesmärk - tõsta Eesti ettevõtjate ekspordivõimet eksportööride laia ringi professionaalsete oskuste edendamise teel. Kasutajajuhis on ette nähtud avalikuks ülesriputamiseks ning tasuta allalaadimiseks EAS koduleheküljel. Valminud on juhise esimene osa, mis käsitleb Incoterms 2000 kasutamist.

1. jaanuaril 2011 hakkab kehtima Incoterms 2010
. Uue versiooni kehtima hakkamisel elab eelmine versioon tükk aega edasi. Sõlmitud on ju hulk tehinguid, mida veel täidetakse (ka vaidlustatakse). Senine praktika on näidanud, et ka uute lepingute sõlmimisel on eelmise versiooni tarneklausleid veel mitme aasta jooksul edasi kasutatud. Juhise teine osa, mis käsitleb Incoterms 2010 kasutamist, ilmub käesoleva aasta IV kvartalis.

Kasutajajuhiste koostaja on Tiit Tammemägi Ph.D., Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC) kaubandusõiguse ja -praktika komisjoni liige (ICC Commission on Commercial Law and Practice).

Kasutajajuhis on allalaetav EAS-i veebilehelt, ettevõtte infoportaalist Aktiva ja EMI EWT kodulehe
Failikogust.

Kasutamisõigused:
© 1. Avaldamine tervikuna või osaliselt trükitiraažis ainult EMI EWT Ida-Lääne Koolituse kirjalikul nõusolekul.
© 2. Üleslaadimine Internetis ainult EAS kirjalikul nõusolekul.

Incoterms'i tundmine on eduka väliskaubanduse nurgakivi ja Incoterms tarneklauslite professionaalne kasutamine tagab korraliku väliskaubandustehingute sõlmimise.


Edukaid väliskaubandustehinguid!


1.septembril sai EMI EWT 20-aastaseks

Tähistasime seda 11.septembril Sõbrapäevaga meie uues asukohas Tammsaare tee 47.
Täname kõiki meie sõpru, kuulajaid, lektoreid õnnitluste ja heade soovide eest!


EMI EWT - 20 aastat koolituskogemust

Kadri Liimal, Kaubanduskoja Teataja

1. septembril sai EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS 20-aastaseks. Pea sama palju aastaid on EMI EWT olnud Kaubanduskoja liikmesettevõte. Selle tähtsa sündmuse puhul oli minu küsimustele lahkesti nõus vastama EMI EWT direktor Tiit Tammemägi.

 
Kuidas sai EMI EWT alguse?

Alguseks on juhus. Madis Habakuk, omaaegne Eesti Majandusjuhtide Instituudi juhtimiskateedri juhataja teeb 1987. aastal Tiit Tammemäele, tulevasele EMI EWT juhile, ette paneku panna käima väliskaubanduskoolitus EMI-s.

1989. aastal ütleb Jaak Leimann, tolleaegne EMI direktor: „Väliskaubanduskoolitus on hästi käima läinud, teeme väliskaubanduskoo litusest omaette ettevõtte!”

Välis kaubandus on jäänud tänaseni EMI EWT õppekavasse. Lisandunud on finantsjuhtimine, juhtimispsühholoogia, võlaõigus ja lepingud, logistika ning riigihanked. Tänaseni toimu vad EMI EWT õppereisid maailma õpetlikesse sihtkohtadesse

Tähistate 1. Septembril 20. sünnipäeva, mis on nende aastate jooksul muutunud/jäänud samaks? Mille üle olete kõige rohkem uhke?

Me oleme elanud ja töötanud uskumatult põneval ajal. Selle 20 aasta jooksul on toimunud suured muutused. EMI EWT on perestroika aja laps. Õigemini perestroika lõpufaasi laps, kui sotsialismileer Nõukogude Liiduga eesotsas kokku varises. Siis Eesti iseseisvuse taastamine, Eesti kroon, Vene vägede väljaviimine, NATO ja EL liikmelisus, uskumatu „majandus“kasv ja tänane masu. See on unikaalne kogemus elada sellisel epohhil. See on eriline õnn olla koolitaja niisugusel ajal, kus kaotajate

põlvkonnast saavad võitjad. Mõtlen siin meie luuseriks peetud seenioreid, kes masu saabumist suutsid ette näha, selle mõju endale leevendada ja kelle maailmanägemus on elu jooksul kogetu najal unikaalne. Arvan, et säilinud on eestlastele omane õpihimu ja töötahe ja eestlusele igiomane nähtus, et ka siis kui asjad lootusetult viltu lähevad, ilmub kuskilt välja positiivne alge ja suundumus.

Uhked oleme selle üle, et oleme täna olemas. Oleme järginud Eesti vanasõnu, olnud töökad ja ausad ning pole olnud ahned. Viimane on eriti tähtis koolitusturul, kus valetamine ja ahnitsemine on suisa kurjast

Kuidas hindate Eesti ärikliimat ja oma tegevusvaldkonna arenguid praeguse majandussituatsiooni valguses? Milliste eesmärkide poole EMI EWT tulevikus pürgib?

Olen seda meelt, et maailmas valitseb väärtuskriis. Majandushädad on vaid väärtuskriisi tulem. Kahju, et ka Eesti inimesed (ettevõtjad, poliitikud, asjamehed jt) on olnud väärtuskriisi aktiivsed osalised. Ahnuse eskalatsioon, ülbus, eneseimetlemine, valetamine, katteta lubadused jms on leidnud koha nii Eesti poliitikas kui ettevõtluses.

Praegune aeg on parim positiivseteks korrektsioonideks. Jätkuks meil ainult julgust, tahtmist ja enese-kriitikat peeglisse vaatamiseks!

Ka koolitajatel on põhjust siseauditiks. Kui palju hiljuti õpetatust on olnud triviaalsed käibe- ehk tegelikult ebatõed?

Tahame tulevikus veelgi rohkem süüvida protsesside olemusse, täiustada oma maailmapilti ja jagada seda soovi oma kuulajatega.

Kuidas hindate konkurentsi oma tegevusvaldkonnas? Millised on teie ettevõtte trumbid võrreldes konkurentidega?

Konkurents on tugev, mis iseenesest on ju positiivne. Halb on see, et turul on liiga palju agaraid koolituse korraldajaid, s.o neid, kes ei jaga oma teadmisi ja mõtteviisi, vaid ostavad teadmisi kokku, olemata ise antud valdkonna spetsialist.

Hetkeolukord koolitusturul on kahetsusväärne. Koolitus kuulub nende valdkondade hulka, millelt hoitakse kehvadel aegadel kokku. Samas vajaks ettevõtja just praegu head ja asjakohast koolitust, mis aitaks tal probleeme vältida või neid parimal moel lahendada.

Meie eeliseks on väga konkurentsivõimeline hinna ja kvaliteedi suhe. Eeliseks on ka pakutava valik. Usume, et pakume seda, mis just praegu on ettevõtjatele vajalik, olgu see juhtimispsühholoogia, finantsjuhtimine, võlaõigus, väliskaubandus, logistika või riigihanked.

Kui oluline on Teie ettevõttes meeskond? Kuidas investeerite töötajatesse?

Väga. Kahjuks on meie meeskond täna hästi väike, mistõttu nii mõnigi vajalik töö jääb venima. Teiselt poolt oli äsjane kolimine Tammsaare Koolituskeskusesse väga tõsine investeering töötajate töö-tingimuste viimisel kõrgtasemele.

Millistel kaalutlustel olete Kaubanduskoja liige?

Ma ei kujuta seda teisiti ette. Praktiliselt kohe peale EMI EWT asutamist astusime Kaubanduskoja liikmeks. Me ei ole kunagi küsinud: „Mis kasu ma sellest saan?”

Millised ettepanekud on Teil kui liikmesettevõttel Kaubanduskojale?

Jätkata sama aktiivselt. Siiski tasuks arutada, kuidas vältida konkureerimist liikmetega liikmete poolt pakutavate teenuste osas.

Kaubanduskoda õnnitleb oma pikaaegset liikmesettevõtet 20. sünnipäeva puhul ning soovib jõudu ja jaksu edaspidiseks 


Tarbimine on nagu söömine: 

hullunud ületarbimine (õgimine) põhjustab surma,   
liigtarbimine  (-söömine) põhjustab raske haiguse,
mõistlik ja tasakaalustatud tarbimine (toitumine) tagab hea tervise ja pika elu,
alatarbimine(söömine) tekitab haiguse,
mittetarbimine (nälgimine) tapab!

Hullunud ületarbimise surmast napilt pääsesime, ärgem surgem mittetarbimisest! 


 

Eesti Majandusjuhtide Pädevuskool

Ruumide rent:

 

 
Ruumides on olemas kõik vajalik koolituse/seminari korraldamiseks
Ruumide mahutavus oleneb üritusest ja paigutusest!


Lisainfo ja broneerimine:

ewt@emiewt.ee
tel: 684 1250