EMI-EWT Ida-Lääne Koolituse AS
A. Juhtimine. Turundus. Personal B. Finantsjuhtimine. Bilanss. Raamatupidamine C. Lepingud ettevõtluses ja väliskaubanduses. Läbirääkimised E. Incoterms. Väliskaubandus. Logistika R. Riigihanked. Avalikud teenused S. Sisekoolitus T. Õppe- ja maailmareisid
EMI EWT õppereis Lõuna-Ameerikasse (Ecuador, Galapagos, Panama)


Hea reisihuviline kolleeg!

Kutsume Sind osalema EMI EWT järjekordsel õppereisil, seekord avastama Lõuna - Ameerika, planeedi suuruselt neljanda mandri  üht omanäolisemat piirkonda.
Külastame Ecuadori ja Ecuadorile kuuluvat Galápagose (Colóni) saarestikku Vaikses ookeanis. Tagasiteel koju teeme 3-päevase peatuse Panamas, kus asub ka maailmakuulus Panama kanal. Seda 82 km pikkust veeteed, mis ühendab Atlandi- ja Vaikset ookeani, kasutab igal aastal enam kui 14 tuhat laeva, mis veavad ühtekokku ca 300 miljonit tonni kaupa.
Tutvume, kuidas korraldada loodushoidu turismi surve alla sattunud aladel. Saame õpetlikku teavet  majanduselu käsitlevatel loengutel, sisukatel seminaridel väliskaubanduse ja ettevõtluse teemadel.
Ringreisil külastame sihtmaa huvipakkuvamaid loodusharuldasi paiku ja kohtume kohapeal elavate eestlastega.

Õppereisi teemad

  1. Loodushoid jätkusuutliku arengu alustalana
  2. Mida tähendab “Banaanivabariik” – otseses ja kaudses mõttes
  3. Lõuna - Ameerika kui ekspordi sihtmaa
  4. Ecuadori ettevõte väliskaubanduspartnerina
  5. Inimvõimete piiridest Panama kanali näitel
  6. Kohtumised, seminarid, vestlusringid
    

Ajakava ja marsruut

Kuupäev    

Loengud ja õppereisi sihtmaade tutvustus (koos jaotusmaterjaliga)   
22. aprill  –
Tallinn - Amsterdam–Quito (Ecuador)
kogunemine Tallinna Lennujaamas
Lend Tallinnast Amsterdami
Lend Amsterdamist Quitosse
Ööbimine Hotel Mercure Alameda (1öö)
 
23. aprill -
Quito - Galapagose saarestik / Baltra/
Lend Galapagose saarestikku.
Saabumine Baltra lennuväljale.
Majutus Hotel Mainao´s (1 öö)
Seminari avamine.

24. aprill -
 Isabela saar
2-tunnine kiirlaevasõit Isabelale, arhipelaagi suurimale saarele. Galapagose Rahvuspargi üks haru oma teadlaste ja spetsialistidega teeb tohutut tööd, et säilitada ja kaitsta saari, UNESCO Maailmapärandi objekti. Siin asub ka kilpkonnade aretus- ja kasvatuskeskus, kus erinevaid alamliike valmistatakse ette nende uuesti asustamiseks loodusesse.
Saar kannab nime kuninganna Isabeli auks. Pindalaga 4588 km2 on see saarestiku suurim, kõrgeim punkt on Wolfi vulkaan 1707 m. Saar on koduks paljudele liikidele: galapagose pingviinid, lennuvõimetud kormoranid,iguaanid, pelikanid, galapagose kilpkonnad,liikide arengu teoorias olulised Darwini vindid.
Pealelõuna Tintorerasel, paar saarekest üle Isabela lahe, rikkalikud metsikust loodusest.
"Tintoreras" on kohalik termin ohutu valgetäpilise hailiigi tähistamiseks (tipped reef Shark). Siinsetes laavakanalites kogunevad nad hulgaliselt, nagu oleks siin nende üleilmne peakorter. Unustamatu vaatepilt!
Ööbimine Casa De Marita hotellis (2 ööd)
 

25. aprill -
Isabela saar

Lühimatk Sierra Negra vulkaani jalamile. Kraatri suurus on 6x5 miili, see on suurim Galapagose saarestikus ja Aafrikas asuva Ngoro Ngoro järel teine maailmas.
Jalutuskäik Concha Perla´sse, kus varjuline looduslik bassein pakub puhkuserõõme ja snorgeldamisvõimalust.
Õhtune seminar-vestlusring
Ööbimine Casa De Marita hotellis.
 
26. aprill -
Santa Cruz
Sõit Galapagose saarestiku suuruselt teisele, Santa Cruzi saarele, Puerto Ayora´sse. Bussisõit El Chato kaitsealale kõrgplatool, kus võib jälgida hiidkilpkonni nende loomulikus keskkonnas, ligunemas grupiti mudastes lompides. Lopsakas taimestikus võib jälgida arvukalt eri liiki linde: soopardid, vindid, hõbehaigrud, galapagose tuvid ja mitmesugused fregattlinnud.
Suursugused vaated ümbritsevatele saartele, samas võimalus uurida suurimaid vulkaanilise laava tunneleid, peatuda kaksikkraatrite "Los Gemelos" juures. Kerge mägimatk viib Tortuga rannale, mis on kaunimaid kogu arhipelaagis. Lahte nimetatakse merekilpkonnade järgi, kes tulevad siia munema. Arvukalt erinevat liiki vinte, pelikane, mere-iguaane. Santa Cruzil on endeemseid taimeliike enam kui mujal saarestikus.
Saare kaguosas paiknev Puerto Villami on saarestikus elanikkonna suuruselt kolmas asula. See on arhipelaagi ainuke saar, mida läbib ekvaator.
Puerto Ayora linn on arhipelaagi majanduskeskus ja Charles Darwini nimelise uurimisjaama asupaik. Tutvume uurimisjaama ajaloo ja merekilpkonnadega seotud uurimistegevusega.
Majutus Hotel Mainao´s (1 öö)
 
27. aprill -
Galapagos( Baltra) - Quito
Lend Baltra lennuväljalt Quito´sse
Õhtune linnaekskursioon: Malecon, vanalinn, Cerro Antra Ana.
Ööbimine Hotel Mercure Alameda´s (2 ööd)
 
28. aprill
Quito
Linnaekskursioon
Õhtune seminar-vestlusring
ööbimine Hotel Mercure Alameda´s
 
29. aprill - 02. mai- Cuyabeno Biosfääri Kaitseala (Amazonase jõgikonna džungel)

29. mai
Quito - Lago Agrio
Lend Quito´st Lago Agrio´sse. Sõit Cuyabeno kaitsealale (~ 120 km). Tutvume rikkaliku floora ja faunaga. Cuyabeno Lodge on ainuke öko-vigvamiküla Laguna Grande alal, asustatud 1988.a., kus turistide elu-olu on korraldatud harmoonias vihmametsaga, seda võimalikult kahjustamata.
Järgnevatel päevadel elatakse kesk vihmametsa, tutvutakse selle rikkaliku ja erakordselt liigirohke loodusega. Sõidetakse mööda Cuyabeno jõge Siona külla, mille elanikega koostöös on ökoküla loodud. Tutvumisretk järvedele.
Majutus Cuyabeno Lodge´s (3 ööd)
Õhtune vestlusring
 
02. mai
Lago Agrio - Quito
Lend Lago Agrio´st Quitosse.
Kohtumine Eesti aukonsuli dr. Gustavo Romero Ponce´ga
Ööbimine Hotel Mercure Alameda´s (3 ööd)
 
03. mai
Cotopaxi
Bussireis Quito´st Cotopaxi Rahvusparki. 2-tunnine sõit läbi linna, seda ümbritsevate orgude ja "Vulkaanide Avenüü" alade. Rahvuspark asutati 1979.a. See hõlmab 33 393 ha Cotopaxi, Napo ja Pichincha maakonnast. Kõrgus varieerub 3400 - 5897 meetrini merepinnast. Cotopaxi 5897-meetrine vulkaan on maailma kõrgeim aktiivne vulkaan, mille tipp on ümbritsetud lumemütsiga.
Õhtune seminar-vestlusring.
Ööbimine Hotel Mercure Alameda´s
HL
04. mai
Quito - Otavalo
Väljasõit Otavalo´sse. 2-tunnine reis läbi imetlusväärse maastiku, pikitud orgude, mägede, saagirohkete põldude ja olemegi kohal ühes suurimas pärismaise käsitööturgude linnas.
Teel peatus Ekvaatoril (indiaanlaste ekvaatoril).
Tutvume Cotacachi linnaga. Siin on spetsialiseerutud eelkõige nahatoodete valmistamisele. Indiaanlaste töökojad, poed.
 
05. mai 
Quito - Panama City
Lend Quito´st Panama City´sse
 
06. mai
Panama City - Miraflores Locks
Teel hotelli esmatutvus vanalinnaga (Panama la Vieja)
Ekskursioon Casco Antiguos, 17. sajandist pärit koloniaalstiilis linnaosas (Colonial Panama). Golden After of St. Joseph, Panama Katedraal, Dominikaani Kiriku varemed, Prantsuse väljak, San Felipe kindlus.
Siseneme Panama kanali tsooni. Miraflore Külastuskeskus. Miraflore Locks, esimene Panama Kanali Vaikse ookeani poole lüüs. Saame jälgida tööd laevade läbimisel kanali kaudu
Õhtusöök Panama rahvusliku show´ga
 

07. mai

Panama City - Chagre Rahvuspark


Sõit El Corotusse, mis asub Madden järve kaldal. See järv on Panama ja Coloni joogivee põhihoidla, samuti annab 40% Panama kanali tööks vajalikust varuveest. Siin asume piroogidele (motoriseeritud) ja suundume mööda Chagre jõge Embera indiaanlaste külla. Chagre rahvuspark on suurim park kaitsmas Panama kanali basseini. See on mägine ala majesteetlike koskede, maaliliste panoraamide nind lopsaka ja liigirohke troopilise vihmametsaga. Kohtume Embera Indiaani kogukonna eluga, nende rahvuslike tantsude, toidu ja kehamaalingutega. See kultuurimatk on kui sõit "ajas tagasi."
Tagasi Panama City´sse. Õhtusöök vaatega Panama Kanali maalilisele õhtusele horisondile.
 
08. mai
Panama City - Pariis

Reis mööda Sobreinia Rahvusparki Gamboa suunas, kus asub Gatuni järv. See rajati ajavahemikus 1910 - 1914, mis tegi omakorda võimalikuks Panama kanali rajamise. Laevasõit läbi Panama Kanali saladuslikele, veeteedele peidusolevate saarte avastamiseks. Need saared on lemmikpaigad Cappuccino ja Howler ahvidele. Võime jälgida üsna lähedalt neid uudishimulikke loomi nende loomulikus elukeskkonnas. Võime näha ka aeglaseloomulisi laiskloomi, stoilisi alligaatoreid ja merikilpkonni.

Saame jälgida hiiglaslikke konteinerlaevu nende läbisõidul mööda Panama Kanalit, lühendamas oma teekonda maailma veeteedel.

Rahvusliku Käsitöökeskuse külastamine.

Sõit Tocumen INTL Lennuväljale

Lend väljub Pariisi


09. mai
Pariis - Tallinn
Lend väljub Pariisist
Saabume Tallinnasse
 
Registreerimine

 
Osaleja nimi: 
 
Ettevõtte/ organisatsiooni nimi: 
 
Osaleja kontakttelefon: 
 
Osaleja e-post: 
 
Registreerija nimi (kui ei ühti osaleja omaga): 
 
Registreerija kontakttelefon (kui ei ühti osaleja omaga): 
 
Registreerija e-post (kui ei ühti osaleja omaga): 
 

Eesti Majandusjuhtide Pädevuskool

Õppereisi hind:

Hind katab:
•    loengute, seminaride, kohtumiste programmi koos jaotusmaterjalidega
•    lennupiletid ja lennujaama maksud, bussisõidud
•    söögikorrad vastavalt programmile: H hommikusöök, L lõuna, Õ õhtusöök
•    majutus kvaliteethotellide 2-inimese tubades 
•    osa ekskursioone

Hind ei kata:
•    tervise- (reisi-)kindlustust
•    väljasõidumakse, tippe
Ekskursioonid ja turismiteenused*Info: 
Tel: 684 1250, 684 1251
E-mail: ewt@emiewt.ee,  koduleht: www.emiewt.ee