EMI-EWT Ida-Lääne Koolituse AS
Incoterms 2010 Incoterms 80 Tourest 2018 Arhiiv

EMI EWT Uudised

25. oktoober 2018

Incoterms® 2020 on valmis

Rohkem kui kaks aastat kestnud töö Incotermsi uue versiooni ettevalmistamisel on jõudnud lõpusirgele.

Eile (24.10.2018) toimunud Rahvusvahelise Kaubanduskoja ICC kommertsõiguse ja –praktika komisjoni istungil Pariisis kinnitati ühel häälel Incoterms® 2020 tekst. Komisjoni liikmeks on ka EMI EWT juhataja ja ICC Eesti volikogu esimees Tiit Tammemägi.

Tiit, alias “Doktor Incoterms Estonia” lubas käsitleda uue versiooni muudatusi juba jooksvatel Incotermsi koolitustel, sest enamik uuendusi võimaldab vältida tüüpilisi Incoterms 2010 väärkasutusi.

Incotermsi uue versiooni ametlik stardikampaania algab 2019 a septembris. Uus norm rakendub 1. jaauarist 2020


Incoterms® 2020 redaktsioonigrupi erinõustaja Charles Debattista (UK paemal) ja kaasesimees Christoph Radtke (FR) tutvustavad uue versiooni tähtsamaid muudatusi


21. oktoober 2018

ICC Akadeemia eksport-import sertifikaadikursus uuendatud

ICC Akadeemia Singapuris lansseeris eile (20.10.2018) rahvusvahelise tunnustusega veebikursuse Export-Import Certificate (EIC) uuendatud versiooni. Versiooni isikustatud paroolid saadeti välja kõigile EMI EWT sertifikaadikursuse kuulajatele.

Seoses uuendatud versiooni käikuminekuga on õige aeg liituda EMI EWT koolitusega ICC Akadeemia Sertifkaat ekspordis-impordis. Rahvusvaheline veebikursus + semnar-töötoad auditooriumis. Selles kursuses on ühendatud parim rahvusvaheline ekspordialane oskusteave ning kaasaegne koolitusmetoodika. Koolituse läbinud saavad lisaks kvalifikatsioonile ka selle rahvusvaheliselt tunnustatud tõenduse


24.aprill 2018

Gunvor Services AS (end Tarcona AS) on firma, kus töötajate koolitamisele pööratakse pidevat tähelepanu. Mais on kavas sisekoolitusena järjekordne Incotermsi koolitus inglise keeles. Samas esitas Anu-Mai Andevei soovi: "Meil on 4 töötajat, kes vajaksid inglise keelset koolitust". Hea soov, millele tuli kohe reageerida. Meie ettevõtete töötajaskond rahvusvahelistub ja eks  ole inglise keelse koolituse järele vajadust mujalgi. Nii ongi EMI EWT koolituskavas Incotermsi baaskursus inglise keeles. See toimub 31. mail 2018. Selle kevade viimane eestikeelne Incotermsi kursus on kavas 8. mail.


12. aprill 2018

Eile oli eetris Äripäeva raadio "Õigusruum" saade, kus tuli juttu rahvusvahelistest vahekohtutest - mis need endast kujutavad, mis on erinevused tavalise kohtuga ning miks neid võiks ettevõtjal vaja minna.
Neid teemasid aitasid avada Advokaadibüroo Eversheds Sutherland vandeadvokaat Anet Kaasik ning Rahvusvahelise kaubanduskoja ICC Eesti volikogu esimees Tiit Tammemägi.
Saadet saab kuulata siit.
Kommertsvaidluste lahendamise valdkonda saab süveneda EMI EWT seminar-töötoas "Kohus, vahekohus, poolte kokkulepe" 19.juunil 2018.

11. aprill 2018

Incoterms® 2020 võtab kuju
Incoterms on Rahvusvahelise kaubanduskoja ICC tuntuim väljatöötlus, mida uuendatakse iga 10 aasta järel. See toimub ICC kommertsõiguse ja -praktika komisjoni egiidi all. Töid Incoterms 2020 versiooniga alustati juba 2016 a. 2017 a lõpuks oli 9-liikmelisel redaktsioonikomisjonil valmis juba uute reeglite teine variant.
Täna toimus Londonis , Gowling WLG ruumides Incotermsi asjatundjate kohtumine arutamaks Incoterms® 2020 projekti. Kohal olid kõik 9 redaktsioonikomisjoni liiget, lisaks 13 kutsutud eksperti. Kokku oli esindatud 16 riiki, kaugemad: Austraalia, Hiina, Kolumbia ja USA. Meie mees koosolekul oli Tiit Tammemägi, EMI EWT juhataja, ICC Eesti volikogu esimees. Ta juhtis tähelepanu, et Incotermsi omandamise ja tundmise aspektist on ülioluline tõsta taas esile Incotermsi sisesüsteemis tarneklauslite jaotus nelja rühma: E, F, C ja D. See süsteem kehtib alates Incoterms 1990 versioonist tänaseni. Kahjuks Incoterms® 2010 vaikib nimetatud rühmadest ja loogiline sisestruktuur jääb uutel kasutajatel avastamata. Tammemäe arvates on just see põhjuseks, miks Incoterms® 2010 tundmine asjaosaliste seas on senisest tagasihoidlikum.
Uue versiooni tööjärg on jõudnud sissejuhatava-selgitava osa koostamiseni. See tuleb oluliselt põhjalikum ja on peatselt valmimas. 2010 versiooni sissejuhatus oli väga minimalistlik. Uus kasutaja sealt vajalikku selgust ei leidnud.
Incoterms® 2020 koostamine on ajakavas ja ei ole näha asjaolusid, mis takistaksid selle rakendumist 1.jaanuarist 2020. 

12. märts 2018

13. aprillil alustab seminar-töötubade sari "Ekspordi tehingukaasused - õppigem teiste vigadest!". See on täiendatud variant eelmisel aastal kavas olnud uudse lähenemisega koolitusest, mille osalised hästi vastu võtsid. Õppetöö toimub juhtumipõhiselt, osavõtjad lahendavad praktilisi kaasusi, saavad aktiivselt arvamusi vahetada ning kuulavad lektorite selgitusi. Kuulajal on võimalik eelnevalt pakkuda seminaril käsitamiseks kaasusi oma praktikast. Loe edasi siit.

8. veebruar 2018

Täna kirjutati alla koostööleping Georgia Turismiassotsiatsiooni (GTA) ja EMI EWT vahel. Lepingu alusel hakkab EMI EWT vahendama GTA turismiteenuseid Eestis. GTA on homme algava Tourest 2018 eksponent. Grusiinlaste osavõtt messist toimub Välisministeeriumi poolt finantseeritava arengukoostöö projekti raames, mida opereerib rahvusvaheline kaubanduskoda ICC Eesti ja mille täitjaks on liikmesfirmad Visit Primo OÜ ja EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS.

Koolitusfirma EMI EWT on ka kauaaegne õppereiside korraldaja (vt EMI EWT maailmareisid). GTA koostöölepingu sõlmimisega lisanduvad reisikavaga huvitavad reisid päikeselisse Georgiasse. Külastagem GTA stendi Tourestil 9.-11. veebruaril.


 

Eesti Majandusjuhtide Pädevuskool

Ruumide rent:

 

 
Ruumides on olemas kõik vajalik koolituse/seminari korraldamiseks
Ruumide mahutavus oleneb üritusest ja paigutusest!


Lisainfo ja broneerimine:

ewt@emiewt.ee
tel: 684 1250